Антоній Поточняк

Координатор проекту «Українська Автентична Музика. Мережа Архівів Культурної Спадщини», докторант факультету антропології Університету імені Райса (Х'юстон, США).

Наукові дослідження охоплюють розвиток фоноархівів у період після 1991 року, та їхній вплив на формування етнічної ідентичності на локальному, регіональному та національному рівні. Приймав участь у численних етнографічних експедиціях в Україні (Полісся, Галичина, Карпатський регіон і Бесарабія), Східній Польщі (Холмщина), Білорусі (Брестський регіон), тощо. Займаюся вивченням народної музики України і Східної Європи з 1993 року.

Отримав диплом бакалавра по класу музичної композиції в Shepherd School of Music Університету імені Райса (1991). Згодом навчався в Україні та у 1999 році отримав диплом магістра етномузикології у Львівському Вищому Музичному Інституті. Під час навчання працював молодшим науковим співробітником у Науково-дослідній лабораторії музичної етнології у Музичній академії імені Миколи Лисенка. Працював також в Центрі Американської Народної Культури (American Folklife Center) Бібліотеки Конгресу США (Вашингтон) та у Вудсонівському Дослідницькому Центрі (Х'юстон, США).

У 2005-2006 роках отримав стипендію Програми академічних обмінів імені Фулбрайта для проведення дослідження архівів культурної спадщини України та пост-радянських країн. За сприяння Посольства США в червні 2006 року у Києві було проведено семінар «Створення мережі архівів культурної спадщини в Україні» та започатковано проект folk.org.ua.