Молодіжний фестиваль авторської пісні та співаної поезії
«СРІБНА ПІДКОВА»

ІДЕЯ ФЕСТИВАЛЮ

Пісенна творчість, як невід’ємна складова національної культури, завжди була і є наймасовішим видом народної творчості. Саме у ній в найбільшій мірі знаходять своє відображення духовність, традиції та ментальність народу як етнічної одиниці. Пісня – вагоме явище в еволюції світобачення та самовизначення молоді щодо системи цінностей.

Хвиля національного відродження початку 90-х років не призвела до утвердження української (передусім – мовної) культури в незалежній Україні. Натомість, масове поширення російської поп-культури (в тому числі й пісенної) створило і надалі продовжує створювати кризову ситуацію в українському соціокультурному середовищі. Це стосується й перспектив розвитку української пісенної творчості.

Зважаючи на це, концепція єдиного на сьогодні в Україні україномовного фестивалю авторської пісні і співаної поезії «Срібна підкова» спрямована на пошук молодих українських авторів-виконавців, на виявлення самобутніх талантів. Тому до конкурсу допускаються лише ті молоді люди, які раніше не здобували лауреатських звань на пісенних фестивалях. Іншою своєрідною особливістю концепції фестивалю «Срібна підкова» є акустична природа акомпанементу та цілковита відмова від фонограм. Окрім того, обов’язковим є проведення в рамках фестивалю творчої лабораторії.

Попри конкурсну програму, Фестиваль має на меті популяризацію кращих здобутків української авторської пісні. Для цього до участі в журі та в концертних виступах запрошуються провідні майстри жанру, а записи лауреатів та призерів всіх «Срібних Підков» поповнюватимуть фонотеки всіх FM-станцій України та україномовних електронних ЗМІ за кордоном.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

1993 року у Львові лауреатами міжнародних та всеукраїнських фестивалів створено Товариство автентичної музики (ТАМ), яке поставило собі за мету розвиток і популяризацію української авторської пісні, а також допомогу самобутнім талантам. Для успішної реалізації цієї ідеї спільно з Мистецьким центром «Срібна підкова» втілено в життя концепцію молодіжного фестивалю авторської пісні та співаної поезії.

У 1995, 1996, 1997 та 2000 роках відбулися перші чотири фестивалі, які одержали широкий позитивний резонанс у засобах масової інформації. Свідченням успішних результатів фестивалю стало й те, що його організатори були запрошені до співпраці з Львівською державною телерадіокомпанією. Через кілька місяців були здійснені перші зйомки телепрограм «Дека». Цикл цих програм (40 випусків), як і фестиваль сприяв масовій популяризації української молодіжної авторської пісні.

У 1999 році проведено п’ять регіональних відбіркових турів 4-ого фестивалю «Срібна підкова», кожний з яких став маленьким святом української молодіжної пісні. Загалом у конкурсному відборі в Києві, Чернівцях, Житомирі, Хмельницьку та Львові взяли участь понад 70 учасників – авторів-виконавців та акустичних груп.

Таким чином «Срібна підкова» перетворилася на постійнодіючий всеукраїнський фестиваль, завданням якого і надалі залишається популяризація української авторської пісні та обдарованих молодих авторів-виконавців. Традиційно, фінал фестивалю, у якому візьмуть участь переможці регіональних відбіркових турів, відбувається у Львові.


ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ФЕСТИВАЛЮ
www.sribnapidkova.org.ua